Dört Yıllık Dostluk ve Hakikate Tanıklığın Ardından

Beytullah Önce kardeşimiz dört yıl önce memuriyetin zorunlu uygulamasından dolayı geldi Tokat’a; yoksa Tokat’a yolunun düşmüşlüğü yoktu. Diyor ya İsmet Özel; “Tokat aklıma bile gelmezdi babam on beşli olmasa”

Elinden düşürmediği fotoğraf makinesi o günden sonra bizim için Beytullah’tan ayrı bir parça değildi. Ona ev bakmak için şehirde dolaşırken yüksek binalara asılmış kiralık ilanlarındaki telefon numaralarını “zum”layarak tespit etmesi tatlı bir şaşkınlıktı ki, unutmam çok zor.

TOKAD’ın bütün aşamalarında enerjisiyle fazlasıyla yer aldı Beytullah. Yimpaş mağazasının teras katında yoğun bir katılımla verdiğimiz ve Tokat’taki pozisyonumuzu saatlerce tartıştığımız iftar yemeğinde çektiği fotoğraflar, yaptığı haber ve dile getirdiği düşünceleriyle birlikteliğimize “esastan” başlangıç yapmıştı.

Derneğimizin Niksar yolundaki eski yerini açarken birlikte duyduğumuz şevk bugün aynı kalp çarpıntılarıyla devam ediyor. Seminerlerimiz, eylemlerimiz ve yürüyüşlerimizle aynı sesi haykırmanın bahtiyarlığını tattık.

Beytullah, kendiliğinden harekete geçişin ve beyefendiliğin adı oldu. İstişareler doğrultusunda yapılması gerekenleri asla ertelemedi. Hep ileri atıldı. Yoğun okumalarından süzdüklerini her zaman bizlerle paylaştı. Fotoğraf makinesinin objektifiyle kaleminin ucunu aynı ustalık ve adanmışlıkla aynı hedefe yöneltti.

TEKEL eylemlerinden 1 Mayıs yürüyüşüne, Gazze tanıklığından başörtüsü mücadelesine, Niksar, Erbaa seferlerinden Çorum, Sivas ziyaretlerine, oradan Özgür Eğitim-Sen’i kurma çabamıza kadar hiçbir uğraştan geri durmadı. Tasfiye dergimizin bünyesinde bulundu, inşallah daha uzun yıllar bulunacak. Tokat’ın eski yeni bütün İslamcılarıyla irtibat kurdu, dinamizmi ile herkesi etkiledi.

Rabbimizden, Elif kardeşimiz ve Ahmet Asım yeğenimizle birlikte devrimci bir aile olarak var olmalarını diliyoruz. Sakarya nehrinin bereketlendirdiği topraklarda hakikate şahit olma mücadelesine var gücüyle devam edeceğini biliyoruz.

Kalpleri elinde tutan Rabbimiz, bize güzel dostlar bağışlamaya devem et…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın