Siyonist Vahşete Karşı Somut Adımlar

Üsküdar’da bir eylem tertip eden Eğitim İlke-Sen, Sağlık İlke-Sen, TOKAD ve ÖYB, Gazze’de katliam yapan İşgalci İsrail’e karşı somut adımlar sıraladı.

Eğitim İlke-Sen başkanı Ahmet Örs, “İsrail’le bütün anlaşmalar iptal edilmelidir. Yıllık 9 milyar dolarlık ticaret kesilmelidir. İsrail’i koruyan İncirlik ve Kürecik üsleri kapatılmalı, NATO’dan çıkılmalıdır. AKP iktidarı her savaş döneminde Filistin hassasiyetini kullanmakta lâkin gereğini yapmamaktadır. Ticari ilişkiler rekor seviyeye çıkmıştır. Katil Herzog Ankara’da şaşaalı törenler karşılanmış, Netanyahu davet edilmiş, BM’de kendisiyle ayrıca görüşülmüş ve Filistin’den çalınan doğal gazı pazarlama sevdasına düşülmüştür. Bu iki yüzlü politikaları halkımız görüp reddetmelidir. Bugün dünyanın bütün vicdanlı, hakkaniyetli insanları meydanlara dökülmüştür. Biz de kim zulme uğrarsa onun yanında durmalıyız. Küresel bir direniş zinciri oluşturmalı, o zincirin halkaları olmalıyız. ” diye konuştu, direnişin mahiyeti hakkında bilgiler verdi.

Eylemde söz alan bir diğer konuşmacı Hüseyin Arif Sarıyaşar da AKP politikalarının İsrail’i güçlendirdiğini, belirli çevrelerin bu politikalardan nemalandığını söyledi.

Eylem boyunca “Dokuz Milyar Dolarlık Ticaret Kesilsin, Kürecik Radarı İsrail’in Kalkanı, Kürecik Radarı Kapatılsın, İncirlik Üssü Kapatılsın, Siyonist Elçilik Kapatılsın, İşbirlikçi AKP Hesap Verecek, Katil İsrail Filistin’den Defol, Yaşasın Filistin Direnişimiz, Hamas’a Selam Direnişe Devam, Burası Filistin Hepimiz Filistinliyiz” sloganları atıldı, tekbir getirildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın